• تلفن09109424658
  • آدرسآدرس: تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، شهرک صنعتی چهاردانگه، انتهای خیابان ۲۰، پلاک ۳۵
  • تلفن09109424658
  • آدرسآدرس: تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، شهرک صنعتی چهاردانگه، انتهای خیابان ۲۰، پلاک ۳۵

پولیش چیست ؟

پولیشکاری فرایندیست که در طی آن نقایص سطحی ، حذف میشود و براقیت سطوح مختلف افزایش میابد. به عنوان مثال پس از ساخت، تعمیر، و رنگ برخی مصنوعات فلزی می‌توان با استفاده از پولیش کاری، سطح را زیباتر و و براق‌تر کرد و جلا داد.

محافظت از پوشش و رنگ موجود روی سطوح مختلف، برای افزایش دوام رنگ بسیار مهم است. با پولیش و رفع نقایص موجود در رنگ، می‌‌توان دوام رنگ را بالا برد.

نکته ی حائز اهمیت ، انتخاب نوع پولیش مناسب است . انواع پولیش در بازار موجود است که هرکدان برای هدف خاصی طراحی شده اند.

ما در این مقاله تمامی انواع ابزار پولیش را به شما معرفی کرده و به توضیح مختصری از آنها میپردازیم .

 

بیشتر بدانید : جذابیت بیشتر با آبکاری نقره

انواع ابزار پولیش :

 

۱- واکس ها :

واکس‌های پرداخت کاری دارای رنگ های مختلفی میاشند و برای انواع فلزات واکس مخصوص وجود  دارد.واکس ها به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • واکس قرمز و مشکی که برای نمد‌کاری از آن استفاده می‌شود.
  • واکس قوطی که جهت زیرکاربرنج ، واکس سنگ و چوب می‌باشد.

۲- ابر پولیش :

از عوامل مهم وتاثیرگذار در عملیات پولیش زدن ، پد پولیش است . جنس و نوع این پدها متفاوت بوده و باید با توجه به عمق خط ایجاد شده بر روی سطح مد نظر مشخص شوند .

ابر پولیش جزو لوازم پر استفاده در پولیش‌کاری می‌باشد که کاربرد اصلی آن لایه برداری از روی سطوح می‌باشد. از دیگر کاربردهای این ابزار حذف علامت پولیش یا پرداخت می‌باشد تا سطح کار کاملا یک دست شود.

۳-پوست بره ها :

از پد پوست بره میتوان جهت از بین بردن اکسیداسیون بر اثر افتاب سوختگی یا باران اسیدی استفاده کرد .

۴-فرچه کنفی :

فرچه کنفی برای برداشتن براده های سطح اجسام کاربرد دارد که همراه باواکس مخصوص آن استفاده می شود.در صنایع شیر آلات، اگزوز موتور سیکلت وب ه طور کلی ریخته گری آهن از این ابزار استفاده میشود.

۵-کرم پرداخت کاری :

این محصول بوسیله مالش توسط پنبه بر روی هر فلزی آن را براق و درخشنده کرده از موارد مصرف این محصول، چرک برداری و براق کردن کلیه فلزات از قبیل طلا، نقره، مس، استیل، برنج و پولیش قطعات رنگ شده مانند بدنه خودرو، یخچال، اجاق گاز و  تمیز کردن لوازم پلاستیکی ماننده کامپیوتر ، تلفن و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . این کرم با برداشتن لایه ای نازک از سطح کار ، سطح براق آن را نمایان میکند.

ما در مجموعه آبکاری دیار صنعت آماده ارائه ی مشاوره رایگان درباره انواع آبکاری ها و پولیش فلزات به شما عزیزان هستیم. برا ی کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.